4 kwietnia Sprawdzian Szóstoklasisty

W czwartek – 4 kwietnia uczniowie VI klas szkół podstawowych zmierzą się z pierwszym egzaminem na ich edukacyjnej drodze. Sprawdzian szóstoklasisty rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa 60 minut.

Sprawdzian szóstoklasisty jest powszechny i obowiązkowy. Przystąpią do niego wszyscy uczniowie, zarówno uczniowie szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, jak i słuchacze szkół podstawowych dla dorosłych. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.

Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności:

  • czytania,
  • pisania,
  • rozumowania,
  • korzystania z informacji,
  • wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Za rozwiązanie wszystkich zadań można otrzymać maksymalnie 40 punktów. Wynik ma jednak znaczenie tylko informacyjne i nie stanowi podstawy do prowadzenia jakiejkolwiek selekcji. Każdy uczeń, który ukończył szkołę podstawową, niezależnie od wyniku sprawdzianu musi być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie.

Sprawdzian szóstoklasisty przeprowadzany jest od 2002 r. W 2013 r. do sprawdzianu zostało zgłoszonych 362 679 uczniów. Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym.

4 kwietnia br. ok. godz. 13:00 zestaw zadań z tegorocznego sprawdzianu zostanie opublikowany na stronach internetowych centralnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Wszystkim zdającym życzymy połamania piór!

Źródło: Centralna Komisja Egzaminacyjna, cke.edu.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*