Kino Kosmos w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

Dobra wiadomość dla miejskich kinomanów. Mławskie kino Kosmos dołączyło do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Czy mamy wreszcie szansę na kino z ambitnym repertuarem dla świadomego widza?

Działalność Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych ma na celu upowszechnianie kultury filmowej przez rozpowszechnianie w kinach Sieci filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin.

Strukturę Sieci tworzą kina, które zobowiązały się do realizowania programu SKSiL w umowach zawartych z operatorem Sieci – Filmoteką Narodową, która w zamian wspiera finansowo działalność programową kin oraz ułatwia im dostęp do pożądanego – z punktu widzenia programu Sieci – repertuaru kinowego. Program Sieci jest finansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Filmoteki Narodowej.

MDK zaprasza wszystkich kinomanów do dołączenia do grupy miłośników kina studyjnego i wspólnego wybierania filmów, które warto obejrzeć. O szczegóły pytajcie w sekretariacie MDK (ul. Stary Rynek 13), tel: (23) 654 35 85.

Źródło: MDK Mława, kinastudyjne.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*