Sezon akademicki w PWSZ rozpoczęty

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2012/2013 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie odbyła się 29.09.2012 r. Tegoroczną inaugurację po raz pierwszy poprowadził nowy rektor uczelni – doc. dr Leszek Zygner.

Podczas inauguracyjnego wystąpienia rektor podkreślił, że inauguracja odbywa się po roku wdrażania znowelizowanej ustawy o szkolnictwie wyższym oraz po wyborze władz i restrukturyzacji uczelni. Z dotychczasowych 6 wydziałów powstały 2 w Ciechanowie tj. Wydział Inżynierii i Ekonomii oraz Wydział Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych i jeden Zamiejscowy Wydział Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie.

Wśród zaproszonych gości na inauguracji pojawili się m.in.: senator RP Jan Maria Jackowski, poseł RP Mirosław Koźlakiewicz, wicedyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych Jolanta Skolimowska, prezes LG Electronics Shiwan Park, prorektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach – prof. Barbara Gąsiorowska, prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku – doc. dr Jan Kalinowski. Politechnikę Warszawską reprezentował prof. Andrzej Kolasa, poprzedni rektor PWSZ w Ciechanowie, a obecnie dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji PW oraz przedstawiciel rektora PW w senacie PWSZ w Ciechanowie.

Szczególnym gościem uroczystości był prof. Krzysztof Zanussi, jeden z najwybitniejszych reżyserów polskiego filmu, scenarzysta i nauczyciel akademicki. Profesor wygłosił wykład inauguracyjny na temat „Kino moralnego niepokoju”.

Po wystąpieniach nadszedł czas na uroczystą immatrykulację, ślubowanie i wręczenie indeksów wybranym studentom pierwszego roku.

Studentom życzymy powodzenia!

 

Źródło: www.pwszciechanow.edu.pl

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*