Zawkrze Mława outsiderem

Nie udała się wyprawa mławskich siatkarzy do Ozorkowa. Zawkrze nie sprostało w tym uroczym miasteczku dotychczasowemu outsiderowi II ligi i przegrało 1:3.

Wygrana Bzury za trzy punkty oznacza, że zespół znad Bzury wyprzedzi w tabeli mławian, którzy teraz są czerwoną latarnią ligi.

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla Zawkrza. Pierwszy set od początku do końca był wyrównany, ale przez cały czas jednym-dwoma punktami prowadzili goście, którzy swoją przewagę utrzymali do końca seta i wygrali 25:23.

Drugi set również z początku należał do mławian. Do połowy seta wszystko przebiegało po myśli gości, jednak tym razem w końcówce lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali go do 23.

Trzeci set od początku do końca przebiegał pod dyktando Bzury. Ozorkowianie nie dali w nim szans gościom i wygrali pewnie do 21.

Czwarty set do połowy był bardzo wyrównany. W drugiej części seta gospodarze zdobyli zdecydowaną przewagę. Pierwszą piłkę setową mieli przy stanie 24:19. Jednak od tego momentu Zawkrze zdobyło 4 punkty z rzędu i gdy zaświtała nadzieja na tie-breaka Bzura skończyła piątą piłkę setową i wygrała spotkanie 3:1.

Po trzynastu kolejkach Zawkrze zajmuje ostatnie, dziesiąte, miejsce z zaledwie 5 punktami. Do Bzury traci dwa, a do ósmej Żyrardowianki aż siedem oczek.

W następnej kolejce o punkty mławskiej drużynie będzie o wiele trudniej. Tym razem Zawkrze Młąwa podejmie na własnym parkiecie wicelidera tabeli – UKS Międzyrzecką Trójkę Międzyrzec Podlaski.

Wyniki 13 serii spotkań II ligi grupy 3:

LKS Caro Rzeczyca – AKS UŁ Łódź 2:3
Bzura Ozorków – Zawkrze Mława 3:1
Trójka Międzyrzec Podlaski – AZS UWM Olsztyn 3:1
Żyrardowianka Żyrardów – MOS Wola Warszawa 3:0
Pronar Hajnówka – Centrum Augustów

mksbzura.pl, siatka.org